SHITET TOKE NE MAMURRAS, 2 KM LARG QYTETIT

  • 350.000€
, Mamurras, Bashkia Kurbin, Lezhë County, Northern Albania, 4704, Albania
shitje
, Mamurras, Bashkia Kurbin, Lezhë County, Northern Albania, 4704, Albania
  • 350.000€

Details

  • Price: 350.000€
  • Size: 50000 m²
  • Type: toke
  • Status: shitje
  • Mob / Tel: +355672043899

Features

Description

50 HEKTARE TOKE PER SHITJE ME PAMJE NGA DETI

Toke në shitje e lokalizuar në qytetin e Mamurrasit vetem 2 km larg, 8 km larg Detit Adriatik dhe 10 km larg nga qytetit turistik i Krujes. Ka akses te drejtpërdrejtë në rruge. Pjesa e siperme e tokes ka pamje te mrekullueshme, nga aty duket deti Adriatik dhe Mali i Krujes.

Toka ofron mundësi të ndryshme investimi. Klima mesdhetare dhe pamja nga dielli të jep mundesinë që kjo toke të perdoret per zhvillimin e ullirit dhe prodhimin e vajit të tij, zhvillimin e një fshati turistik, agroturizem etj. Qe nga viti 2010 jane mbjelle në të 1900 rrenje ullinj dhe ne nje te ardhme te shpejte 3 deri ne 5 vite mund te marresh mbi 10 ton vaj. Ne mes te tokes eshte dhe nje shtepi e vogel me dy dhoma dhe dy tualete.

Toke ne shitje me siperfaqe totale 50,000 m2, shtrihet e gjitha në një faqe kodre e cila ka pjerrësi të vogel dhe shef e gjitha nga jugu.I gjithe investimi është investim privat dhe nuk është marrë asnje subvencionim.

Me çertifikatë pronësie, blerë nga pronare të ligjshem.

Per me shume informacion rreth pronave te ngjashme klikoni linkun: https://www.inf-93.com/toka/ne-shitj…m-larg-qytetit

  • Address Mamurras, Bashkia Kurbin, Lezhë County, Northern Albania, 4704, Albania
  • City Lezhe

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
  • Real Estate INF 93