Godinë 3-katëshe – Hotel | Agro-Turizëm | Azil për të Moshuarit | Shkollë për Kafshët etj

 • 800.000€
Premium shitje
6 Kombinat / Vaqarr / Ndroq, Pezë e Madhe, Pezë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1038, Albania
Premium shitje
6 Kombinat / Vaqarr / Ndroq, Pezë e Madhe, Pezë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1038, Albania
 • 800.000€

Details

 • Price: 800.000€
 • Size: 720 m²
 • Type: ambjent biznesi, Apartament, hotel, Lokal bar-kafe, magazine, toke, truall
 • Status: shitje
 • Mob / Tel: +355 68 600 9595

Description

Qendra e Konferencave Habíb ndodhet rreth 20km nga Tirana,
në luginën e bukur të fshatit Pezë e Madhe, pranë rrugës automobilistike Pezë-Grecë.

Zona pritet të marrë një zhvillim të madh, duke qenë se pranë saj do të kalojë auostrata e re Tiranë-Kavajë.
Prona është e vendosur pranë një lumi, në një vendndodhje tejet të qetë dhe me bukuri të madhe natyre.
Prona është e përshtatshme për shfrytëzim si:

 • Hotel
 • Agro-Turizëm
 • Bujtinë
 • Shkollë
 • Qendër Trajnimesh
 • Qendër Konferencash
 • Qendër Dasmash
 • Azil për të Moshuarit
 • Shkollë për Kafshët
 • Fermë
 • Kamp femijesh

Godina ka nevojë për investim sipas llojit të përdorimit.

Janë të lidhura uji dhe dritat, dhe rruga është e shtruar deri në hyrje të pronës.
Prona ka një gropë septike për mbledhjen e ujërave të zeza.

Prona ka një godinë 3-katëshe me një sipërfaqe rreth 720 metra katrorë
dhe një sipërfaqe toke prej 11’380 metra katrorë, të pajisura me dokumenta të rregullta.

Prej këtyre, 4’900 metra katrorë janë truall dhe pjesa tjetër është arë.

Ne kete ndertese ka ambjente per fjetje 80 -100 persona,

Hapësira është e organizuar në 3 kate:

Kati 0
Kaldaja, dhomë magazinimi, apartament 1 + 1

Kati 1
Restorant për 150 veta me hapësirë kuzhine dhe dy dhoma magazinimi,
3 zyra, 4 dhoma gjumi me banjë, 4 dhoma gjumi pa banjë, tualete dhe dushe për femra, tualete dhe dushe për femra


Kati 2

Hapësirë ndenjeje, sallon konferencash për 200 veta, dhomë teknike, tarracë, 6 dhoma gjumi me banja

Prona ka pasur leje ndërtimi për një shtesë të mëtejshme për dhoma gjumi shtesë, dhe themelet e saj janë hedhur.

Bahçja ka pasur ambiente sportive si fushë volejbolli, fushë basketbolli, lisharëse, etj.

Toka përbëhet nga dy parcela të ndara nga lumi – duke ndërtuar një urë mbi lum
mund të lidhen parcelat dhe të përdoret pjesa matanë lumit si një zonë shumë e veçantë.

Per cdo pyetje apo detaj ju lutem vetem ne whatsapp: +355 68 600 9595 (Jo telefon)

 • Address Pezë e Madhe, Pezë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1038, Albania
 • City Tirane
 • Area 6 Kombinat / Vaqarr / Ndroq

Contact Information

View Listings
NaimP
 • NaimP

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
NaimP
 • NaimP