“SAN NICOLAS” RESORT, PALASE

, Palasë, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania
shitje
, Palasë, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania

Details

  • Type: Vile
  • Status: shitje
  • Mob / Tel: ‭+355696054036‬

Description

Rezidenca turistike edhe rezidenciale ndodhet në bregdetin Shqiptar, në një zone unike dhe elitare, vetem 150 m nga deti, në plazhin e mrekullueshem të detit Jon. Me vendodhje fantastike dhe pamjen shume te bukur, e ben nje nga vendet ideale për të jetuar shëndetshëm, në privatësi, në gjelberim, në ajer të paster dhe pranë freskisë së detit.

“San Nicolas” do të ofrojë sherbime të ndryshme si ambiente tregtare, një Hotel me sipërfaqe prej 15,000 m2, Godinë sherbimi prej 1783 m2, bar-kafe-restorante, kënde lojrash për fëmijë, kënde sportive, pishinë të përbashkët, ambiente rekreative, qender sportive, vije bregdetare private, shëtitore buzë detit, arkitekture moderne, infrastrukture të standarteve europiane, cilesi te larte ndertimi, siguri dhe administrim 24 ore, privatësi, gjelbërim, mirëmbajtje elitare, jetesë në komunitet, investim të sigurte etj.

Rezidenca do të ofrojë punime shumë cilësore, fasadë alumini termik dopion xham, parapetet e ballakoneve me xham, veshje të mureve me gurë të zonës, orientim lindje – perëndim të cilat do ti japin një ndricim natyral gjatë gjithë ditës vilave dhe apartamenteve.

OFROHEN PER SHITJE:

Vila të cilat ndahen në 4 variante: 5 Vila Elitare, 21 Vila individuale Premium, 46 Vila individuale Standarte të tipit A, 28 Vila individuale Standarte të tipit B të cilat variojnë me cmimet:

– Vile Elitare me cmimin 1.700,000 Euro me sipërfaqe ndertimi 430 m2 + oborr mbi 1000 m2. SHITUR

– Vila Individuale Premium me cmimin 1.500,000 Euro me siperfaqe ndertimi 300 m2 + oborr nga 600-800 m2

– Vila individuale Standarte me cmimin 1,000,000 Euro me siperfaqe ndertimi 220 m2 + oborr nga 500-700 m2

– Vila individuale Small me cmimin 780,000 Euro me siperfaqe ndertimi 199 m2 + oborr nga 400-600 m2. SHITUR

– Vila te bashkangjitura dyshe me cmimin 650,000 Euro me siperfaqe ndertimi 150 m2 + oborr nga 350-450 m2

– Per cdo vile parashikohet 150 euro/m2 truall

Vilat janë të gjitha të pajisura me Pishinë

APARTAMENTE

Siperfaqe e apartameteve 1+1 jane 75-95 m2

Siperfaqe e apartamenteve 2+1 jane 110-140 m2

Siperfaqe trualli e apartamenteve qe ndodhet ne katin perdhe varion ne varesi te pozicionit 50-250 m2

Cmimi varion sipas kateve: 3300-3500 E/m2 plus oborri 150 E/m2. Parkimi 20.000 E/posti

AFATI I PERFUNDIMIT:

FAZA E PARE PARASHIKOHET TË PËRFUNDOJË NË SHTATOR 2025

FAZA E DYTE PARASHIKOHET TË PËRFUNDOJË NË QERSHOR 2026

Mundesi financimi deri ne 60 % te vleres.

www.inf-93.com

  • Address Palasë, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania
  • City Vlore

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
  • Real Estate INF 93