VILE NE “PRIVE” RESORT, KEPI I RODONIT

 • 750.000€
Premium shitje
, Cape of Rodon, Ishëm, Bashkia Durrës, Durrës County, Northern Albania, 2015, Albania
Premium shitje

VILE NE “PRIVE” RESORT, KEPI I RODONIT

, Cape of Rodon, Ishëm, Bashkia Durrës, Durrës County, Northern Albania, 2015, Albania
 • 750.000€

Details

 • Price: 750.000€
 • Size: 315 m²
 • Rooms: 3
 • Bathrooms: 3
 • Type: Vile
 • Status: shitje
 • Mob / Tel: +355696054036‬

Description

Residenca luksoze gjermane e para e këtij lloji në tregun Shqiptar ndodhet në një zone unike vetem 150 m nga deti Adriatik. Është e rrethuar nga natyra e paprekur e gjelbëruar dhe me një klime qe ofron 300 dite me diell, dhe me një pamje madheshtore të detit dhe të Kepit te Rodonit. Vendodhja e kompleksit është ideale për të jetuar shendetshëm, në privatesi, në gjelberim dhe ajer të paster, pranë freskise se detit, vetëm 45 KM nga Tirana dhe 40 KM nga aeroporti Nënë Tereza.

Residenca ofron 7 vila, Hotel, SPA dhe 11 apartamente te cilat ofrojne privatesi, cilësi të lartë ndërtimi, arkitekturë moderne luksoze, fasada panoramike me pamje madhështore të detit dhe Kepit të Rodonit, pishinë të përbashkët, plazh privat, kopësht te gjelberuar, shërbim transporti të dedikuar, palestër private, parking, bar/restorant, siguri dhe mirëmbajtje 24 orë, impiant biologjik i trajtimit të ujrave të zeza, shërbim dhe mirëmbajtje profesionale menaxhuar nga kompania gjermane investitore, komunitet i përzgjedhur etj.

Vila ne shitje është e ndërtuar sipas standarteve gjermane të ndërtimit ku janë përdorur vetëm produkte të certifikuara. Ofron ndertim ekologjik, termoizolim të një standarti të lartë, konsum të ulët energjie të projektuar nga ekspertë austriak, sistem kondicionimi Mitsubishi qendror në cdo ambient me kontroll individual të temperaturës së dhomave, sistem ngrohje dhe nga dyshemeja, sistem alarmi dhe kamera, fasade e ventiluar me izolim termik dhe veshje mermeri, derë kryesore dru/alumini mbrojtes ndaj rrezeve UV, dysheme e shtruar me mermer të cilësisë së lartë në ambientet e dites, dysheme me parket inxhinierik lisi në ambientet e fjetjes, veshje me shtrim mozaik porcelan në cdo tualet, hidrosanitare nga Laufen, Grohe dhe Villeroy & Boch dhe vaske porcelan Globo, dyer austriake me lartësi të plotë, tavane të varura Knauf, vetrata panoramike “seaside class” dhe dritare termike të cilat ofrojnë pamje të mrekullueshme të detit, tarrace të gjelbëruar, pishinë private me gjatësi 16 metra me veshje mozaik dhe ndricim LED etj.

Vila ofron mobilim super luksoz cilesor nga markat me te mira, me mobilje druri italiane me porosi, paket e plotë e mobiljeve tapiceri nga IP Design Germany, kuzhinë e integruar Arclinea me pajisje elektrike Siemens, lavanderi me pajisje larëse/tharëse Samsung, oxhak i hapur me dy anë Spartherm, perde elektrike dhe grila errësimi nga Silentgliss, pajisje TV dhe Audio nga Samsung dhe Bose, etj.

Vilë luksoze në shitje me sipërfaqe ndërtimi neto 195 m2 (315 m2 sipërfaqe totale ku përfshihet dhe 105 m2 verandë + pishine) + 950 m2 tokë. Vila ofron ambient ndenje, kuzhinë+ngrënie e vecuar, dy dhoma gjumi, garderobë, lavanderi, tre tualete, oborr të gjelbëruar dhe parkim me përmasa 3 m x 6 m. Shitet e mobiluar.

Me çertifikatë pronësie.

Kontakt: +355696054036‬

Email: info@inf-93.com

Per me shume informacion rreth prones e te tjera te ngjashme klikoni linkun: https://www.inf-93.com/prona-ne-bregdet/ne-shitje/prive-resort-te-kepi-i-rodonit

 • Address Cape of Rodon, Ishëm, Bashkia Durrës, Durrës County, Northern Albania, 2015, Albania

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
 • Real Estate INF 93