VILE EKSKLUZIVE NE SHITJE TE REZIDENCA “ÇUÇI”, MJULL BATHORE

 • 825.000€
2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore, Mjull-Bathore, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1044, Albania
shitje

VILE EKSKLUZIVE NE SHITJE TE REZIDENCA “ÇUÇI”, MJULL BATHORE

2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore, Mjull-Bathore, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1044, Albania
 • 825.000€

Details

 • Price: 825.000€
 • Size: 360 m²
 • Rooms: 5
 • Bathrooms: 4
 • Type: Vile
 • Status: shitje
 • Mob / Tel: +355696054036‬

Description

Rezidencë e re banimi shumë cilësore, 400 M nga TEG. Në një nga zonat më të preferuara dhe elitare e cila karakterizohet nga komplekse rezidenciale vilash, larg zhurmës dhe kaosit urban, në mes të gjelbërimit, ajrit të pastër dhe qetësisë. Ngjitur me objektin është dhe rezidenca e ambasades Ruse e cila sjell nje siguri te shtuar.
Rezidenca e shtrirë në 7000 m2 ofron 10 Vila me punime shumë cilësore midis qetësisë e gjelbërimit dhe pishinë të hapur 90 m2 + xhakuzi + pishinë fëmijësh në përdorim të banorëve. Vilat zhvillohen në 2 kate + 1 kat nën tokë + tarracë e gjelbëruar.

Avantazhet:

 • Vendndodhja unike, vetëm 400 M nga Qendra Tregtare TEG dhe 6 KM nga Sheshi Skenderbej
 • Oborri, verandat dhe tarraca e vilave e projektuar dhe e gjelbëruar nga studio e njohur Italiane Sandrini
 • Bodrumi me dritë natyrale
 • Oxhak druri i përfunduar shumë cilësor
 • Komplet fasada me vetrata alumini, xhama tripleks seria Exalco Albio 235 me performancë të lartë në izolimin termik e akustik
 • Ndricimi i përfunduar në cdo detaj i realizuar me ndricues “LED” të markave Philips dhe Ideal Lux
 • Sistem kondicionimi i përfunduar me Chiller Daikin inverter e kombinuar me panelet diellore me efikasitet shumë të lartë në ruajtjen e ngrohtesise te ujit sanitar
 • Termoizolimi me mure polisteroli EPS 16 dhe 18 cm + rrjeta celiku te galvanizuara, te cilet sigurojne nje eficence shume te larte termike dhe nje koeficent shume te larte sigurie ndaj lekundjeve sizmike
 • Banjot të përfunduara në cdo detaj dhe me ngrohje elektrike nga dyshemeja
 • E gjithë vila do jetë e shtruar me parket druri inxhinjerik
 • Hyrja në vile mundësohet nëpërmjet kartave të personalizuara të teknologjise RFID
 • Privatësia dhe siguria që ofron rezidenca
 • Muret rrethuese të viles do jenë me kangjella plus gjelbërim
 • Mirëmbajtje e ambienteve të përbashkëta dhe mundësi për shërbime të personalizuara


Vilë në shitje 2 kate + bodrum + tarraca e gjelbëruar 100 m2, me sipërfaqe ndërtimi 359.3 m2 + oborr të gjelbëruar 600 m2. Me hapësira të bollshme kjo vilë në katin -1 ofron nje hapesire tuneli 40 m2, dhome gjumi, ambient fitnesi, ambient argëtimi, nje tualet dhe dhome mekanike + lavanderi. Kati përdhe ofron nje verande 50 m2, kuzhinë të vecuar, ambient ngrënie, ambient ndenje dhe një tualet me dritare. Kati i parë ofron dhomë matrimoniale e cila ka brenda garderob + tualet, dy dhoma gjumi, dy tualete, dhome garderobë dhe një verandë e gjelberuar prej 60 m2. Aksesi i tarraces së gjelbëruar dhe me tendë është me shkallë të dedikuara.

Ofron dy poste parkimi me hyrje të drejtëpërdrejtë nga rruga.

Projekti përfundon në Korrik 2021.

Kontaktoni Emon Sila: +355696054036‬

Email: info@inf-93.com

Per me shum prona te ngjashme klikoni linkun e meposhtem: https://www.inf-93.com/vila/ne-shitj…-mjull-bathore

 • Address Mjull-Bathore, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1044, Albania
 • City Tirane
 • Area 2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
 • Real Estate INF 93