SUPER OKAZION! TEK ISH EKSPOZITA APARTAMENT 2+1+2 NE SHITJE! ID: Billion2515

 • 1€
, Ish Ekspozita, Bulevardi Bajram Curri, Shushica, Njësia Bashkiake Nr. 5, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1019, Albania
shitje
, Ish Ekspozita, Bulevardi Bajram Curri, Shushica, Njësia Bashkiake Nr. 5, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1019, Albania
 • 1€

Details

 • Price: 1€
 • Size: 169 m²
 • Rooms: 3
 • Bathrooms: 2
 • Type: Apartament
 • Status: shitje
 • Kati: 7
 • Mob / Tel: +355692033500

Description

SUPER OKAZION! TEK ISH EKSPOZITA APARTAMENT 2+1+2 NE SHITJE!
ID: Billion2515

Ish Ekspozita eshte nje zone teper e preferuar per banim per shkak se ofron te gjitha fasilitetet per jetese, si shkolla, kopeshte, markete, transport publik, institucione shteterore etj. Gjithashtu eshte ne afersi me qendren e kryeqytetit, Ish Bllokun dhe 21 dhjetorin. Ne kete zone po ndertohet nje nga ndertesat me cilesore ne Tirane, projektuar nga Mario Cucinella Architects e quajtur Ekspozita Building, me lartësi 93 metra e cila do të ketë 24 kate mbi tokë dhe 5 kate nën tokë. Sipërfaqja e përgjithshme e 24 kateve do të jetë rreth 42 mijë metra katrorë dhe do të shërbejë si qendër tregtare, ambiente për zyra dhe banim. Ndërtesa do të ketë një strukturë të ngjashme me malin – nga njëri skaj në tjetrin ajo do të vijë duke u lartësuar, deri sa në pikën maskimale të arrijë lartësinë prej 93 metrash. Ajo do të ketë formë katrore me mesin e hapur dhe të kthyer në lulishte me pemë. Po ashtu, bimë dhe pemë do të vendosen në të gjitha katet, duke krijuar iluzionin e një në të gjithë pylli në ngjitje. E gjithë ndërtesa do të ketë fasadë xhami për të maksimizuar dritën, por do të jetë e mirëizoluar për të mos lejuar nxehtësinë të deportojë gjatë verës dhe të ftohtin gjatë dimrit. Ndërtesa do këtë parkim nëntokësor, në katet e para do të ketë ambiente argëtimi dhe hapsira për kujdesin shëndetësor. Më pas katet e tjera janë planifikuar për hapësira tregtare, zyra dhe ambiente për institute arsimore, ndërsa katet më të larta janë të rezervuara për banim. Kjo kullë do të jetë kulla e dytë më e lartë në bulevardin Gjergj Fishta, pas kullës Downtown Tirana, pranë Rrugës së Elbasanit. Kulla Ekspozita Building do të jetë dy herë më e lartë se të gjithë pallatet në zonën e ish-Ekspozitës, duke prishur vijën e horizontit në zonë dhe duke i hapur rrugën ndëtimeve të tjera të larta aty. Ne kete rezidence ofrojme nje super apartament me cmim OKAZION i tipologjise 2+1+2 ne katin e shtate me siperfaqe totale 169.16m2; e organizuar ne sallonin kryesor dhe kuzhinen, dy dhoma gjumi dhe 2 tualete. Per me shume informacione kontaktoni ne +355692033500!

https://billionrealty.al/property/8135/super-okazion-tek-ish-ekspozita-apartament-2-1-ne-shitje-billion2515.html

 • Address Ish Ekspozita, Bulevardi Bajram Curri, Shushica, Njësia Bashkiake Nr. 5, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1019, Albania
 • City Tirane

Contact Information

View Listings
Billion Real Estate

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Billion Real Estate
 • Billion Real Estate