Shitet vilë në Ptrelë pranë Kalasë së Petrelës

 • 775.000€
, Petrela Castle, Petrelë, Përtica (Petrelë), Mullet, Petrelë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1034, Albania
shitje
, Petrela Castle, Petrelë, Përtica (Petrelë), Mullet, Petrelë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1034, Albania
 • 775.000€

Details

 • Price: 775.000€
 • Size: 420 m²
 • Rooms: 7
 • Type: Vile
 • Status: shitje
 • Mob / Tel: 00355692024090

Description

Shitet vilë në Petrelë, Tiranë pranë Kalasë së Petrelës. Nga ambjentet e vilës ofrohet një pamje panoramike e zones.

Vila ka një sipërfaqe toke prej 1030 m2 dhe sipërfaqe totale ndërtimi 420,6 m2. Është e përbërë nga dy kate, ku kati përdhe me sipërfaqe 193,6 është I organizuar në një sallon të madh, një dhomë ndenje me oxhak, tualet dhe një kantinë për vera. Kati i parë me sipërfaqe 227 m2, I organizuar në 6 dhoma gjumi secila e pajisur me tualet. Vila është totalisht e investuar me punime cilësore dhe ngërtim guri dhe dru. Ambjentet e jashtme të vilës janë të organizuar në dy tarraca nga e cila ofrohet dhe pamja e mrekullueshme e zones. Disponon gaxebo, ambjent zgarë dhe furrë të jashtme. Oborri është I investuar I rrethuar nga gjelbërimi dhe I shtruar me terra cotta. Shitet e mobiluar dhe e kompletuar e gjitha. Vila ka një strukturë shumë të vecantë ndërtimi. Mundësi e mire investimi për hotel, restorant. Cmimi 775,000 euro.

Për më shumë informacion ose një vizitë në prone mos hezitoni të na kontaktoni!

 • Address Petrela Castle, Petrelë, Përtica (Petrelë), Mullet, Petrelë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1034, Albania
 • City Tirane

Contact Information

View Listings

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
FalconMarina
 • FalconMarina