SHITET TOKE NE BREGDETIN E TALES NE LEZHES

  • 1.200.000€
, Tale, Bashkia Lezhë, Lezhë County, Northern Albania, Albania
shitje

SHITET TOKE NE BREGDETIN E TALES NE LEZHES

, Tale, Bashkia Lezhë, Lezhë County, Northern Albania, Albania
  • 1.200.000€

Details

  • Price: 1.200.000€
  • Size: 16333 m²
  • Type: toke
  • Status: shitje
  • Mob / Tel: 00355 684044520

Description

Shitet toke ne bregdetin e Tales te Lezhes. Siperfaqja e saj eshte 16.333 m2 dhe ajo fillon tek hidrovori i tales dhe perfundon ne breg te detit. Ka rruge kalimi ne krahe te saj dhe eshte e kuadruar dhe e rrethuar me xokel betoni dhe e shtruar me cakell. Ka dalje ne rere dhe eshte e gatshme per investime turistike ose investime te ndryshme te tjera.Plazhi i Tales në Lezhë është një zonë e virgjër gati-gati e panjohur për shumë kënd, por që kohët e fundit ka filluar të frekuentohet dendur nga pushues edhe përtej Shqipërisë. Ndërtimet janë fare të rralla, po edhe ndonjë që ngre krye në këtë zonë pak të njohur është realizuar larg bregut, pa e cënuar hapësirën e rërës. Plazhi i Tales shtrihet në një vijë bregdetare rreth 7 kilometër me një gjerësi rëre që shkon nga 100 në 150 metër. Ndodhet ne nje vend mjaft atraktive nga turiste shqiptare dhe te huaj.

SHITET VETEM PER  1.200.000 EURO.

Per me shume informacione klikoni linkun: http://www.merlinimobiliare.com
Cel. : 003555 684044520

  • Address Tale, Bashkia Lezhë, Lezhë County, Northern Albania, Albania
  • City Lezhe

Contact Information

View Listings

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Merlin Imobiliare
  • Merlin Imobiliare