SHITET TOKE ME STUDIM NE FARKE E VOGEL

  • 1.236.000€
, Farkë e Vogël, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1045, Albania
shitje
, Farkë e Vogël, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1045, Albania
  • 1.236.000€

Details

  • Price: 1.236.000€
  • Size: 10300 m²
  • Type: toke, truall
  • Status: shitje

Features

Description

TOKE ME STUDIM PER NDERTIM 3 KATE

Toke me studim në shitje me nje vendodhje shumë te mire, jo shumë larg nga Liqeni i Farkes, afër Xhamise, buze Unazes se madhe dhe fare prane qendres tregtare TEG, vetem 2 KM. Ndodhet në mes të gjelbërimit, ajrit të pastër në një zonë me infrastrukturë të rregullt rrugore.

Toka ka formë të rregullt ndodhet afër me një nga rruget kryesore, është me studim me intesitet ndertimi 0.6 dhe koeficient shfrytëzimi 30 %. Toka ka studim për ndërtim godinash me lartësi 3 kate dhe lartësi në metra 11. Zona ofron infrastrukturë të rregullt ku në të përfshihen kategori banimi, sherbimesh, bujqësi etj.

Toke në shitje me siperfaqe 10,300 m2, ndodhet buze rruges me orientim shume te mire lindje-jug. Toka është e pershtatshme për ndertim vilash, apartamente, sherbime te ndryshme etj. Zona ku ndodhet njihet për kërkesë të madhe për banim, shkolla, kopshte, qendra sportive, qender për mosha të treta etj.

Me certifikate pronesie.

KONTAKT: 
+355682050353
EMAIL: info@inf-93.com

Per me shume informacion rreth pronave te ngjashme klikoni linkun: https://www.inf-93.com/toka/ne-shitje/ne-farke-e-vogel-0

  • Address Farkë e Vogël, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1045, Albania
  • City Tirane

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
  • Real Estate INF 93