SHITET APARTAMENT 4+1 TE RRUGA “DERVISH HIMA” PRANE STADIUMIT “AIR ALBANIA”

 • 540.000€
2 Piramida / ETC / TVSH / Stadiumi, Rruga Dervish Hima, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1001-1028, Albania
shitje

SHITET APARTAMENT 4+1 TE RRUGA “DERVISH HIMA” PRANE STADIUMIT “AIR ALBANIA”

2 Piramida / ETC / TVSH / Stadiumi, Rruga Dervish Hima, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1001-1028, Albania
 • 540.000€

Details

 • Price: 540.000€
 • Size: 270 m²
 • Rooms: 5
 • Bathrooms: 3
 • Type: Apartament
 • Status: shitje
 • Kati: 8
 • Mob / Tel: ‭+355 69 605 4036‬

Description

Apartament 4+1 + parkim në shitje, me një vendodhje strategjike, pranë stadiumit “Air Albania”, ajrit të pastër dhe qetësisë së Parkut Kombëtar të Tiranës, 5 minuta nga Kryeministria, ish blloku dhe afër disa institucioneve arsimore, shoqërore, tregtare dhe këndeve të lojrave për fëmijë. Një nga zonat më të preferuara të Tiranës e cila ofron jetesë elitare.Vendodhja e apartamentit ofron zona të dedikuara për këmbësor, biçikleta, ka supermarkete, shkolla, kopshte, çerdhe, bar/kafe, restorante sherbime etj.
Apartamenti është mjaft i organizuar pa humbje në sipërfaqen e tij, me ndriçim natyral gjatë gjithë kohës për arsye të orientimit shumë të mirë lindje-jug. Ka një cilësi shumë të lartë ndërtimi, me lartësi kati tek dhoma e ndenjës 3.65 m. Dritaret janë të gjitha dopio xham alumin nga jashtë dhe dru nga brenda, grilat persiane, e gjithë shtëpia është e shtruar me pllakë dhe mozaik guri, dyert prej druri, sistem ngrohje-ftohje me Chiller, oxhak me dru funksional dhe mobilimi cilësor.
Apartamenti në shitje 4+1 me sipërfaqe neto 203.3 + 49.7 m2 verande (sipërfaqe totale ndërtimi 270 m2) ndodhet ne katin e 8-të i fundit dhe me pamje shume te mire te zones. Organizohet nga një sallon i madh, kuzhinë e vecuar + ambient ngrënie, 4 dhoma gjumi, dhomë garderobë, lavanderi, 3 tualete, veranda e cila lidhet me te gjitha ambientet rreth e përqark dhe tarraca e shfrytëzueshme. Shitet bashkë me mobilimin.
Poshtë godinës ndodhet dhe 1 parkim i mbyllur në shitje me cmimin 50.000 Euro.

Me çertifikatë pronësie.

Per me shume informacion rreth prones e te tjera te ngjashme klikoni linkun: https://www.inf-93.com/apartament/ne…-air-albania-2

 • Address Rruga Dervish Hima, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1001-1028, Albania
 • City Tirane
 • Area 2 Piramida / ETC / TVSH / Stadiumi

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
 • Real Estate INF 93