SHITET APARTAMENT 3+1 TE RRUGA “BESIM ALLA”, MIDIS ZONES SE KOMBINATIT DHE YZBERISHTIT

 • 250.000€
, Rruga Besim Alla, Yzberisht, Njësia Bashkiake Nr. 6, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1027, Albania
shitje
, Rruga Besim Alla, Yzberisht, Njësia Bashkiake Nr. 6, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1027, Albania
 • 250.000€

Details

 • Price: 250.000€
 • Size: 197 m²
 • Rooms: 4
 • Bathrooms: 2
 • Type: Apartament
 • Status: shitje
 • Kati: 8
 • Mob / Tel: +355672043899

Description

Apartament ne shitje 3+1, ndodhet ne rrugen midis Yzberishtit dhe Kombinatit, 600 m nga rruga “Konferenca e Pezes” e cila eshte rruga kryesore qe lidh kryeqytetin me rrethinat ne perendim te saj. Gjithashtu eshte shume prane me unazen e re te kryeqytetit dhe me Bulevardin “Migjeni”. Zona ku ndodhet prona eshte zhvilluar vitet e fundit, ajo eshte nje zone e qete, kryesisht banimi, njekohesisht me karakter social, arsimor, shendetsor e tregtar. Ketu gjenden kryesisht shtepi e vila 2-3 kateshe si dhe mjaft pallate te reja 6-10 kate te ndertuara vitet e fundit, qe sherbejne per banim, zyra, dyqane e lokale te ndryshme. Duke qene se ne zonen ne fjale ekziston nje rrjet i konsoliduar banimi, shoqeror, shkollor, bankar dhe tregtar, kjo ka bere qe zona te jete e preferuar per banoret e kryeqytetit.

Apartamenti në shitje ndodhet ne një godine 8-katshe të ndertuar para 7 vitesh ku kati i parë perdoret kryesisht per dyqane e zyra, ndersa katet e tjera të pallatit perdoren për banim. Apartamenti përbëhet nga dy apartamente të bashkuara ne nje te madh te cilit i korrespondon dhe nje ambient parkimi i mbyllur me qepen ne katin -1.

Apartamenti shitet i mobiluar komplet dhe është i super investuar, me sistem ngrohje-ftohje Chiller Inverter “Emmeti”, sistem ventilimi qendror 24/24 ore me rekuperator “Zehnder” ne cdo dhome me eficence rekuperimi 90 %, sistem qendror i aspirimit te pluhurave “Emmeti”, sistem panelit diellor me depozite uji te ngrohte 600 litra dhe dy panele tubolare, impiant filtrimi te ujit me kripe, termoizolim 5 cm lesh guri nga brenda në të gjithë muret anesore (edhe me komshinjtë) si dhe në gjithe tavanin, veshje e te gjithë mureve te tavanit te jashtme dopio gips, dhe të brendshme me gips, kangjellat e ballkoneve të gjitha dur-alumin, dritaret PVC me tre xhama dhe xham te jashtem termik , sistem elektrik ngrohje nga dyshemeja per te dy tualetet, lavatrice dhe tharese MIELE, grilat me electromotor, parketi dhe dyert e brendshme gjermane, dera e jashtme e blinduar Klamizo.

Apartament në shitje 3+1 me sipërfaqe neto 175.1 m2 (197.1 m2 bruto) + 6 m2 dhome teknike + garazh i mbyllur 77 m2.

Me certifikatë pronësie.

Per me shume informacion rreth apartamentit klikoni linkun: 
https://www.inf-93.com/apartament/ne…he-yzberishtit

 • Address Rruga Besim Alla, Yzberisht, Njësia Bashkiake Nr. 6, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1027, Albania
 • City Tirane

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
 • Real Estate INF 93