2+1 -“PORTA E GJELBËR”, PALLATI I BRIGADAVE

 • 244.500€
2 Autostrada Tr.-El., Pallati i Brigadave, Rruga e Elbasanit, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1001-1028, Albania
shitje

2+1 -“PORTA E GJELBËR”, PALLATI I BRIGADAVE

2 Autostrada Tr.-El., Pallati i Brigadave, Rruga e Elbasanit, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1001-1028, Albania
 • 244.500€

Details

 • Price: 244.500€
 • Size: 129 m²
 • Rooms: 3
 • Bathrooms: 2
 • Type: Apartament
 • Status: shitje
 • Mob / Tel: +355673044004

Description

PRANË AKSIT RRUGOR TIRANË-ELBASAN

“Porta e Gjelbër” është një rezidencë banimi tërësisht private, e pozicionuar pranë Pallatit të Brigadave, me vendodhje strategjike në jug-lindje të qytetit të Tiranës dhe fare pranë Parkut të Madh të Liqenit, nga i cili projekti ka marre dhe emrin. Me pamje nga kodrat e Petreles dhe Mali i Dajtit, e rrethuar nga natyra 360 gradë, e bën një nga zonat më të preferuara për të jetuar mes qetësisë dhe komfortit që të ofron. Rezidenca ka akses të menjëhershëm me Unazen e Madhe e cila lidhet dhe me autostradën Tiranë – Durrës brenda 4-5 minutash.

“Porta e Gjelbër” e konceptuar me nderthurjen e jetesës në mes të natyrës dhe e kombinuar me një nivel të lartë teknologjie, do të ofrojë 34 apartamente elitare të vendosura në pesë objekte 3 katëshe dhe 5 vila luksoze.Rezidenca “Porta e Gjelbër” ofron punime shumë cilësore, teknologji të lartë ndertimi, stil arkitektonik klasik, bolieret jane te pozicionuara ne katin -1 dhe lidhen me panelet diellore individuale. Sistemi kapot eshte me gjeresi 8 cm ne muret perimetriale dhe 13 cm ne elementet konstruktiv, dritaret me profil alumini per nje izolim termik sa me te mire, grilat me elektromotorr dhe ashensor per 8 persona. Jane parashikuar dhe instalimet per oxhak me dru, hapësira të gjelbëra publike dhe private, hapësira rekreative të dedikuara për fëmijë dhe të rritur, siguri 24 orë, mirëmbajtje elitare, ajër të pastër, parkim nën tokë për të gjithë apartamentet dhe privatësi me hyrje dalje të kontrolluar. Kompleksi do te kete gjithashtu gjenerator ne rast emergjences te cilat do te sigurojne furnizimin e domosdoshem me energji elektrike per siperfaqet e perbashketa.

Apartament ne shitje 2+1 me siperfaqe 118.1 m2 neto (129 m2 sipërfaqe totale ndertimi), pozicionohet në katin e trete me orientimin jug-perendim-veri. Do të ofrojë dhomë ndenje + ngrënie, kuzhinë e vecuar, dhome matrimoniale + garderobe + tualet me dritare, dhome gjumi, tualet dite me dritare dhe 2 ballkone.

Shitet dhe nje parkim bashke me apartamentin.

Per me shume informacion rreth prones e te tjera te ngjashme klikoni linkun: https://www.inf-93.com/apartament/ne…-i-brigadave-1

KONTAKT: +355673044004
EMAIL: info@inf-93.com

 • Address Pallati i Brigadave, Rruga e Elbasanit, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1001-1028, Albania
 • City Tirane
 • Area 2 Autostrada Tr.-El.

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
 • Real Estate INF 93