SHITET APARTAMENT 1+1 TE “VERTICAL FOREST” TIRANA

 • 282.000€
, Rruga Dervish Hima, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1010, Albania
shitje
, Rruga Dervish Hima, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1010, Albania
 • 282.000€

Details

 • Price: 282.000€
 • Size: 85 m²
 • Rooms: 2
 • Bathroom: 1
 • Type: Apartament
 • Status: shitje
 • Kati: 4
 • Mob / Tel: ‭+355696054036‬

Description

RRUGA “DERVISH HIMA”

“Vertical Forest” Tirana, është një nga rezidencat e banimit më të reja e vendosur strategjikisht në një nga zonat më të preferuara dhe elitare të kryeqytetit, fare afer Parkut te Liqenit Artificial. Ndodhet pranë Stadiumit “Air Albania”, Sheshit “Nënë Tereza”, Bulevardit “Deshmoret e Kombit”, dhe vetëm 5 minuta nga Kryeministria, ish blloku, qendra dhe afër disa institucioneve arsimore shoqërore, tregtare dhe këndeve të lojrave për fëmijë.

“Vertical Forest” Tirana është konceptuar të shfaqet si oaz i gjelbërt në qytet, falë llojeve të bimëve tipike të përzgjedhura nga specialistët duke ju përshtatur klimes së vendit dhe orientimit të dritës natyrale. Falë arkitekturës së vecantë e cila vishet me fasadë xhami me karakteristikë termike, bën që të ketë ndricim natyral gjatë gjithë kohes dhe vizualitet të plotë të panorames së qytetit, parkut dhe gjelbërimit përgjatë ballkoneve.

Per me shume informacion rreth prones klikoni linkun e meposhtem: 
https://www.inf-93.com/apartament/ne…orest-tirana-1

 • Address Rruga Dervish Hima, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Tirana Municipality, Tirana County, Central Albania, 1010, Albania
 • City Tirane

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
 • Real Estate INF 93