SHITEN 2 VILA SIPËR “NATYRËS SË QETË”, PERBALLE TEG

 • 425.000€
2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore, TEG (Tirana East Gate), SH3, Farkë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1045, Albania
shitje

SHITEN 2 VILA SIPËR “NATYRËS SË QETË”, PERBALLE TEG

2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore, TEG (Tirana East Gate), SH3, Farkë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1045, Albania
 • 425.000€

Details

 • Price: 425.000€
 • Size: 288 m²
 • Rooms: 4
 • Bathrooms: 4
 • Type: Vile
 • Status: shitje
 • Mob / Tel: +355696054036‬

Description

2 Vila individuale në shitje në një nga vendbanimet më të preferuara dhe elitare të Tiranës e cila karakterizohet nga komplekse rezidenciale vilash, larg zhurmës dhe kaosit urban, në mes të gjelbërimit, ajrit të pastër dhe qetësisë që ofron zona. Fare pranë qendrës tregtare Tirana East Gate dhe vetem 15 minuta nga qendra e Tiranës.Zona është e zhvilluar me komplekse rezidenciale vilash si “Rolling Hills” Residence, “Long Hills” residence, shumë afër me “Tirana International School”, “World Academy”, Shkolla 9-vjecare “Kings Tirana” dhe me akses të lehtë me fshatrat piktoreske perreth.

Vilat në shitje kanë një cilësi shumë të mirë ndërtimi dhe ofrojnë termoizolim kapot, sistem ngrohje ftohje me Chiller + panelet Diellore të markës elitare Vailan me vlerë 25.000 Euro, dritaret dopio xham, parket inxhinerik 110 Euro/m2, kuzhine e përfunduar e markës elitare Gagenhau, hidrosanitaret më të mira të Deltes. Ofrohen gjithashtu punimet civile të pishinës.

2 Vila në shitje individuale 3 katshe + tarrace e shfrytëzueshme me sipërfaqe ndertimi 288 m2 + 564 m2 tokë, që në total të dyja vilat shkojnë 576 m2 ndërtim dhe 1128 m2 tokë. Njëra nga vilat ofron ambient ndenje, kuzhinën, depo, lavanderi, ambientin e lojrave, ambient pritje, dy dhoma gjumi me dy tualete me dritare, ballkonet dhe tarracen e shfrytëzueshme. Vila tjetër ofron ambientin e ndenjës, kuzhinën, lavanderi, 5 tualete, dhomë miqsh, ambient lojrash, 3 dhoma gjumi dhe tarracen e shfrytëzueshme. Bacja është e sistemuar me ullishte dhe se shpejti do përfundohen dhe punimet civile të pishinës. Po behet rinovimi i vilave brenda vitit 2021.
Mundësi për tu zgjeruar me 1300 m2 tokë të gjelbëruar me cmimin 100,000 Euro për të zgjeruar oborrin e dy vilave.

Mundësi parkimi jashtë vilave deri në 6 makina.

Cmimi eshte okazion, secila vilë kushton 425.000 Euro.

Të dyja vilat shiten bashkë 850.000 Euro

Me certifikatë pronësie.

Kontakt: *+355696054036‬

Email: info@inf-93.com

Per me shume informacion rreth prones e te tjera te ngjashme klikoni linkun: https://www.inf-93.com/vila/ne-shitj…atyres-se-qete

 • Address TEG (Tirana East Gate), SH3, Farkë, Tirana Municipally, Tirana County, Central Albania, 1045, Albania
 • City Tirane
 • Area 2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
 • Real Estate INF 93