REZIDENCE E RE VILASH, “LUMINOR RESIDENCE”, PRANE TEG

  • 700.000€
2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore, Qendra tregtare Teg
shitje
2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore, Qendra tregtare Teg
  • 700.000€

Details

  • Price: 700.000€
  • Type: Vile
  • Status: shitje
  • Mob / Tel: +355 69 605 4036‬

Description

5 MIN NGA TIRANA INTERNATIONAL SCHOOL

Luminor Residence, nje rezidence e re me vila, me një vendodhje shumë të mirë, shtrihet në një terren mes ajrit të pastër, gjelbërimit brenda rezidences, pranë Qendres Tregtare TEG, afer me komplekse rezidenciale vilash si “Rolling Hills”, “Long Hills” Residence dhe vetem 8 KM nga qendra e Tiranës. Ka një panoramë shumë të bukur të zonës përreth e cila karakterizohet nga paracela të gjelbëruara, privatësi dhe qetësi të cilat e bëjnë një nga vendodhjet më të preferuara të kryeqytetit. Infrastruktura rrugore e zhvilluar bën të mundur që Luminor Residencë të jetë lehtësisht e aksesueshme me autostraden Tiranë-Elbasan e cila ndodhet pak metra larg ndërtimit të këtij projekti të ri rezidencial.

Residenca është projektuar me arkitekturë moderne dhe ka dritë natyrale gjatë gjithë ditës falë orientimit shumë të mirë. Do të ofrojë punime shumë cilësore, fasadë të ventiluar, ndarjet e brendshme me gips/lesh guri, lartësi e katit 0 do të jetë 340 cm i përfunduar, kati -1 do me material beton “faccia a vista” ose stil industrial, parketi druri me cmim 50 euro/m2, sistemi i dritave “smart home” etj. Vilat kanë të përfshirë ashensorin dhe një pishinë me sipërfaqe mesatarisht me sipërfaqe 24 m2.

Luminor Residencë do të ofrojë 19 Vila të cilat do të zhvillohen në 2 tipologji: 10 Vila individuale dhe 9 Vila të bashkangjitura. Vilat do të jene me strukturë 2 dhe 3 kate me 1 kat nëntokë, me pishinë dhe mur rrethues.

Vilat Individuale me strukturë 3 kate + 1 kat nëntokë variojnë mesatarisht me cmimin 916.000 Euro

Vilat e bashkangjitura me strukturë 3 kate + 1 kat nëntokë variojnë mesatarisht me cmimin 651,000 Euro.

Projekti është parashikuar të mbarojë në Dhjetor 2023

KONTAKT:  ‭+355 69 605 4036‬

EMAIL: info@inf-93.com

Per me shume rreth projekteve te ngjashme klikoni linkun: https://www.inf-93.com/objekte-te-reja-ne-ndertim/ne-shitje/luminor-residence-prane-teg

  • Address Qendra tregtare Teg
  • City Tirane
  • Area 2 TEG / Lunder / Farke / Mjull-Bathore

Contact Information

View Listings
Real Estate INF 93

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Real Estate INF 93
  • Real Estate INF 93