NE VUNO, JALE NJE NGA SHTEPITE ME TE VECANTA, OFROHET EKSLUZIVISHT PER SHITJE! ID: Billion2291

  • 611.000€
, Vuno – Gjipe, Vunoi, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania
shitje
, Vuno – Gjipe, Vunoi, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania
  • 611.000€

Details

  • Price: 611.000€
  • Size: 255 m²
  • Type: Vile
  • Status: shitje
  • Mob / Tel: +355692033500

Description

NE VUNO, JALE NJE NGA SHTEPITE ME TE VECANTA, OFROHET EKSLUZIVISHT PER SHITJE!
ID: Billion2291

Ne Vuno, Jale; pjese e ”100 fshatrave turistike”; ndodhur ne qarkun e Vlores ofrojme nje nga banesat kryesore te fshatit per shitje. Vunoi vlerësohet si vendbanim i vjetër, ndoshta që në shek. VIII-VI para Krishtit. Në të ka shumë shembuj të mirë të arkitekturës tipike të zonës të shekullit XVIII, si tek banesat, ashtu edhe tek kishat. Është i pozicionuar rreth 400 m mbi nivelin e detit, me një pamje panoramike, që shikon detin e Jonit dhe zbret në plazhin e Jalit. Ekzistojnë numër i madh banesash karakteristike, arkitekturë, mënyrë e traditës së ndërtimtarisë etj. Përveç këtyre theksojmë objektet e tipit kullë, kishat e veçanta, shkollën dhe pemën e qiparisit (monument natyror). Vila qe ofrojme per shitje eshte nje nga me te mirembajturat e fshatit si dhe shtepia e nje nga bejlereve te zones. Vila eshte 2 kateshe dhe siperfaqja totale e saj eshte 255m2. Vila sapo eshte restauruar nga projekti ”100 fshatrat turistike”. Per me shume informcione ose per te planifikuar nje vizite ne prone na kontaktoni ne +355692033500!

https://billionrealty.al/property/6922/ne-vuno-jale-nje-nga-shtepite-me-te-vecanta-ofrohet-eksluzivisht-per-shitje-billion2291.html

  • Address Vuno – Gjipe, Vunoi, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania

Contact Information

View Listings
Billion Real Estate

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
Billion Real Estate
  • Billion Real Estate