APARTAMENTE  KLERINGU SHITEN APARTAMENTE 2+1 , 1+1 SANTORINI RESIDENCE , DHËRMI

  • 0
9 Qender, Dhërmi, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania
shitje
9 Qender, Dhërmi, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania
  • 0

Details

  • Price: 0
  • Type: Apartament
  • Status: shitje

Description

APARTAMENTE  KLERINGU

SHITEN APARTAMENTE 2+1 , 1+1 SANTORINI RESIDENCE , DHËRMI

 

 

Drymades Village përbëhet nga një sërë oborresh me shkallë të përshtatur nga arkitektura duke përzier projektin në një ndjenjë kohezive fshati. Duke ndjekur topografinë me një diferencë lartësie prej 15 metrash, arkitektura artikulon nivelet e tokës me oborret me shkallë duke sjellë një ndjenjë introverte, ndërsa në tre katet e sipërme, njësitë përfshijnë tarraca dhe ballkone të zgjeruara, duke zgjeruar jetën publike në të gjitha nivelet.

 

Tipologjikisht vilat trajtohen nga studimi i arkitekturës mbizotëruese të vendndodhjes dhe synimi për të gjetur një rezultat të ndryshëm nga një projekt resorti ku individualizimi thyen një dizajn monoton. Imazhi ikonë i fshatrave mesdhetare do të komunikohet në arkitekturë me elementë të paracaktuar, si çatitë dhe fasadat që përbëjnë një katalog për personalizimin e vilave.

 

Në total, gjashtë sheshe janë të ndërthurura me njëra-tjetrën, duke formuar një oborr të madh të brendshëm që artikulon hapësirën private me atë publike përmes hapjeve në arkitekturë. Të vendosura në lartësi të ndryshme dhe të alternuara njëra me tjetrën, ato hapin pamjet e bregdetit dhe ofrojnë një sërë aktivitetesh për vizitorët. Qasja kryesore për peizazhin është të ruhet sa më shumë bimësia ekzistuese. Peizazhi ndryshon përbërjen e tij nga një pyll i dendur në pjesën më të ulët të parcelës në një shesh urban në pjesën më të lartë. Llojet vendase (selvitë dhe ullinjtë) dhe bimët me mirëmbajtje të ulët (Bougainvillea, Cacti), përbëjnë bimësinë e përzgjedhur.

 

 

Për më shumë informacione ose një vizitë në pronë na kontaktoni:

—————————————————————

 

0692048884

  • Address Dhërmi, Himarë, Bashkia Himarë, Vlorë County, Southern Albania, 9425, Albania
  • City Vlore
  • Area 9 Qender

Contact Information

View Listings
DES Pallati me Shigjeta

Enquire About This Property

Compare listings

Compare
DES Pallati me Shigjeta
  • DES Pallati me Shigjeta